Retexture Brite Peel DermaQuest


Retexture Brite Peel to holistyczna terapia wybielająco – pojędrniająca o ponad przeciętnej efektywności. Chemiczny zabieg bazuje na wysokich stężeniach alfa- i beta-hydroksykwasów. Przyspiesza przejście melaniny do wyższych warstw naskórka, który ulega późniejszej eksfoliacji.

Zabieg jest złożony i wieloetapowy, co przyczynia się do jego spektakularnych efektów. W trakcie zabiegu do skóry wprowadzane są silne inhibitory tyrozynazy, które hamują syntezę melaniny i ograniczają jej dystrybucję do naskórka. Kluczowe jest dwuetapowe zastosowanie czystego retinolu i aktywnego serum z 1% heksylorezorcynolem o sile działania 4% hydrochinonu.

Technologia liposomów pozwala na dogłębne i sukcesywne dostarczanie skórze substancji aktywnych nawet do kilkunastu godzin po zabiegu.

Etap gabinetowy to początek kuracji, a jej najbardziej efektywną część stanowi Retexture Serum, które Pacjent stosuje w domu. Kosmeceutyk należy wprowadzić do pielęgnacji wieczorem już w pierwszym dniu po zbiegu. Jest to etap, w którym przebarwienia ulegają znacznemu rozjaśnieniu nawet do 80%.

Zabieg wskazany przy hiperpigmentacjach pochodzenia: hormonalnego, posłonecznego i potrądzikowego, przy silnej utracie jędrności i elastyczności skóry oraz fotostarzeniu.

<<< do strony głównej                                                       

Retexture Peeling - alternatywa dla Cosmelanu